שאלות ותשובות

כנס ערבית מספק משאב רב ערך ללמידה כיצד לומר ביטויים וביטויים שונים בערבית. בין אם אתה מתחיל או מחפש לשפר את כישורי השפה שלך, אנו מציעים מגוון רחב של תוכן וכלים מועילים שיסייעו לך לשלוט בהגייה ערבית. מברכות נפוצות וביטויים חיוניים ועד לביטויי שיחה ותובנות תרבותיות, אנו שואפים להפוך את מסע לימוד השפה שלך למהנה ונגיש. חקור את האתר שלנו וגלה את היופי של השפה והתרבות הערבית.

איך אומרים בערבית היי?

היי – בערבית, הייתם אומרים “Marhaba” (مرحبا) או “Ahlan” (أهلا) לברך מישהו בסימן “היי” או “שלום”.

איך אומרים בערבית בוקר טוב?

בוקר טוב – להגיד “בוקר טוב” בערבית, הייתם אומרים “Sabah al-khair” (صباح الخير).

איך אומרים בערבית אתה מוזמן?

אתה מוזמן – בערבית, הביטוי “אתה מוזמן” מתורגם בדרך כלל כ “Afwan” (عفواً) אוֹ “Ahlan bik” (أهلاً بك), שיכול לשמש להבעת הכנסת אורחים ולהגיב למישהו שמודה לך.

איך אומרים ערבית בשלום?

שלום – המילה הערבית ל”שלום” היא “Salam” (سلام). זוהי ברכה נפוצה ומסמלת גם שלום כמושג.

איך אומרים בערבית לא?

לא – בערבית, המילה “לא” היא “לה” (לא). זוהי דרך פשוטה וישירה לבטא שלילה או סירוב.

איך אומרים מה שלומך בשפה הערבית?

מה שלומך – בערבית היית אומר “קאיפה חלוקה?” (كيف حالك؟) כששואלים מישהו “מה שלומך?” זוהי ברכה נפוצה המשמשת לבירור לגבי שלומו של מישהו.

מה אומרים בערבית כשמישהו מתעטש?

כשמישהו מתעטש – כשמישהו מתעטש בתרבות הערבית, מקובל לומר “Yarhamuk Allah” (يَرْحَمُكَ اللَّهُ), שפירושו “אללה ירחם עליך”. זוהי דרך מנומסת להגיב למישהו שמתעטש ונחשבת למחווה של איחולים.

מה אומרים בערבית כשמישהו מת?

כשמישהו מת – בערבית, כשמישהו נפטר, נהוג לומר “Inna lillahi wa inna ilayhi raji’un” (إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَيْهِ رَاجِعونَ). ביטוי זה מתורגם ל”אכן, אנו שייכים לאללה, ואכן אליו נשוב”. זוהי דרך להביע תנחומים ולהכיר בבלתי נמנע של המוות.

איפה אתה מדבר ערבית?

איפה אתה מדבר ערבית – ערבית מדוברת בעיקר באזור המזרח התיכון וצפון אפריקה, כולל מדינות כמו מצרים, ערב הסעודית, עיראק, מרוקו ואחרות. בנוסף, ערבית היא אחת משש השפות הרשמיות של האו”ם.

איך אתה אומר האם אתה יכול לעזור לי בערבית?

אתה יכול לעזור לי – בערבית היית אומר “Hal tasta’eedni?” (هَلْ تَسْتَعِيدْنِي؟) כששואלים “אתה יכול לעזור לי?” זוהי דרך מנומסת לבקש עזרה או תמיכה ממישהו.

דילוג לתוכן